ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات
۱-۱ شرکت: شرکت اطلس نگار آفتاب گستر با نام تجاری اسنپ‌باکس که نسبت به ارائه خدمات اسنپ‌باکس اقدام می‌نماید.
۱-۲- اسنپ‌باکس: خدمات نرم‌‌افزاری که توسط شرکت به منظور حمل مرسولات کاربر سفارش دهنده توسط کاربر راننده یا حمل مرسولات از مبداء کاربر فروشنده به مقصد کاربر خریدار در اپلیکیشن اسنپ ارائه می‌شود.
۱-۳- اپلیکیشن: نرم افزار متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات اسنپ‌باکس، حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران اعطا می‌گردد.
۱-۴- کاربر: شخص حقیقی یا حقوقی است اعم از راننده، سفارش دهنده، فروشنده و خریدار که از طریق اینترنت به اپلیکیشن اسنپ متصل و از خدمات آن بهره مند می‌شود.
۱-۵- کاربران: در این سند کاربر راننده، کاربر سفارش دهنده، فروشنده و خریدار به همراه هم با نام کاربران استفاده می‌شوند.
۱-۶- کاربر راننده: شخص حقیقی است که بوسیلۀ موتور سیکلت مطمئن و رانندگی صحیح اقدام به تحویل گرفتن مرسولات از کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده در مبدا و تحویل دادن آن در مقصد به گیرنده مرسوله یا کاربر خریدار برابر شرایط سفارش ثبت شده در اپلیکیشن اسنپ می‌نماید.
۱-۷- کاربر سفارش دهنده: شخص حقیقی یا حقوقی است که به منظور استفاده از خدمات اسنپ‌باکس نسبت به جابجائی مرسوله از نشانی مبدا به نشانی مقصد از اپلیکیشن اسنپ استفاده می‌نماید.
۱-۸- دریافت کننده مرسوله: شخص حقیقی یا حقوقی که مرسولۀ کاربر سفارش دهنده را در مقصد دریافت می‌نماید.
۱-۹- سرویس «فروش کالا» با استفاده از این سرویس، کاربر فروشنده درخواست خود را مبنی بر دریافت هزینه کالا از کاربر خریدار، ضمن ارسال آن از طریق اسنپ‌باکس ثبت می‌کند. پس از ثبت درخواست، کاربر فروشنده، لینک فاکتوری را که برای کالای ارسالی صادر شده است، برای کاربر خریدار ارسال می‌کند. کاربر راننده، جهت دریافت مرسوله به آدرس مبدأ مراجعه کرده و پس از دریافت و انطباق کالا با مشخصات ثبت‌شده در سامانه، کالا را تحویل می‌گیرد. کاربر خریدار هنگام دریافت مرسوله، هزینه آن را از طریق لینک درگاه بانکی موجود در فاکتور (ارسال‌شده از طرف کاربر فروشنده)، پرداخت کرده و کاربر راننده تنها پس از حصول اطمینان از پرداخت ارزش کالا توسط کاربر خریدار، کالای فروخته شده را به وی تحویل می‌دهد. مبلغ پرداخت شده توسط کاربر خریدار، روز کاری بعد به حساب بانکی کاربر فروشنده انتقال خواهد یافت.
۱-۱۰- کاربر فروشنده: شخص حقیقی یا حقوقی است که به عنوان کاربر اپلیکیشن اسنپ‌باکس گزینه «فروش کالا» را حین تعیین جزئیات مقصد در اپلیکیشن اسنپ‌باکس، انتخاب نموده و قصد فروش کالا و ارسال آن به کاربر خریدار را از طریق اسنپ‌باکس دارد.
۱-۱۱- کاربر خریدار: شخص حقیقی یا حقوقی است که قصد خرید کالا از کاربر فروشنده و تحویل گرفتن آن از طریق اسنپ‌باکس را دارد.
۱-۱۲- موتور سیکلت مطمئن: وسیله نقلیه ای است مجهز به قوای محرکه و کلیه منصوبات و شرایط لازم برای حمل بار، دارای دو محور و وزن خالص حداکثر ۵۵۰ کیلوگرم که برای حرکت در معابر عمومی طراحی گردیده است.
۱-۱۳- کلاه ایمنی: کلاهی است که کاربر راننده و سرنشین موتور سیکلت‌ها آن را برای محافظت سر خود در برابر ضربات احتمالی ناشی از بروز سوانح به کار می‌برند.
۱-۱۴- حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات اسنپ‌باکس در اپلیکیشن اسنپ ایجاد کرده‌اند.
۱-۱۵- اعتبار: مبلغی است که کاربران سفارش دهنده یا کاربران فروشنده در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات اسنپ‌باکس دارند. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانه بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب و یا با استفاده از اسنپ‌کارت طبق شرایط و مقررات حاضر منظور و محاسبه خواهد شد.
۱-۱۶- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار اسنپ قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات اسنپ‌باکس در اختیار شرکت قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مربوط به سفر اعم از زمان سفر، موقعیت مکانی مبدا و مقصد، مسیر طی شده، موقعیت مکانی کاربر راننده و غیره.
۱-۱۷- قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از قانون بیمه اجباری شخص ثالث، آئین نامه راهنمائی و رانندگی.
ماده ۲ – حساب کاربری
۲-۱- کاربران با ثبت نام در اپلیکیشن و همچنین با هر بار استفاده از خدمات اسنپ‌باکس می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری شرکت را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند، بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از سایت و اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
۲-۲- برای استفاده از خدمات اسنپ‌باکس لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن ایجاد نمایند. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در اپلیکیشن نمایند. برای استفاده از خدمات اسنپ‌باکس، کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن ثبت کند.
۲-۳- کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در اپلیکشین وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده، شخص کاربر می‌باشد. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد. کاربران متعهد می گردند که صرفا با ایمیل متعلق به خود نسبت به ثبت نام در اپلیکیشن اسنپ اقدام نمایند.در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب ایمیل تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.
۲-۴- هر شخص با توجه به مدارک هویتی تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر سفارش دهنده یا کاربر راننده یا کاربر فروشنده یا کاربر خریدار بنا به مورد در شرکت داشته باشند. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، شرکت مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.۲-۵- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن یا سایر خدمات مربوط به اسنپ‌باکس انجام می‌شود به عهدۀ کاربران بنا به مورد است. بنابراین مسئولیت سفارش دهنده یا فروشنده یا خریدار غیر از کاربر نیز، که با استفاده از حساب کاربری وی از خدمات اسنپ‌باکس استفاده می‌نمایند، کاملا متوجه خودکاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده یا کاربر خریدار می‌باشد.
۲-۶- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
۲-۷- کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات اسنپ‌باکس متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.
۲-۸- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده یا کاربر خریدار برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر خودداری کند.
۲-۹- ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص شرکت، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربران خودداری کند.
ماده ۳ – استفاده از اسنپ
۳-۱- با استفاده از خدمات شرکت کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از اسنپ‌باکس برای انجام هیچ فعالیت غیر‌ قانونی طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.
۳-۲- کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات اسنپ‌باکس به صورتی که به شرکت یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند. در صورتی که کاربران نسبت به سوء استفاده از امکانات فراهم شده در خدمات اسنپ‌باکس در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نمایند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبۀ جبران خسارات وارده اقدام نماید.
۳-۳- کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شود و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.
۳-۴- شرکت ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر سفارش دهنده یا کاربران فروشنده ارائه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، یا درصدی از هزینۀ سفر کاسته یا درصدی از هزینۀ سفر پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در اپلیکیشن اسنپ اضافه ‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید شرکت بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.
۳-۵- کاربران می‌پذیرند که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارند. همچنین کاربران مجاز نیستند این کدها را به صورت عمومی منتشر کنند – حتی اگر شرکت در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد – مگر اینکه شرکت رسماً این اجازه را به آنها داده باشد.
۳-۶- کاربر سفارش دهنده و کاربر فروشنده می‌پذیرند اعتباری که در حساب کاربری خود دارند مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجۀ افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجۀ وارد کردن کدهای تخفیفی که شرکت در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از خدمات اسنپ‌باکس قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارند.
۳-۷- کاربر سفارش دهنده و کاربر فروشنده می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه حمل به آنها داده می‌شوند، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که شرکت برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربردریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین در صورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کدها به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.
۳-۸- مسئولیت تامین اینترنت و سخت ‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات اسنپ‌باکس به عهدۀ کاربران می¬باشد.
۳-۹- کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام حمل از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از خدمات اسنپ‌باکس، از سفارش دهندگان، رانندگان، فروشندگان و خریداران کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات سفارش دهندگان، رانندگان، فروشندگان و خریداران در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین شرکت خواهد بود. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول حمل مرسوله، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از سفارش دهندگان، رانندگان، فروشندگان یا خریداران در خدمات اسنپ‌باکس ارائه شده است استفاده کنند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، شرکت مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.
۳-۱۰ با استفاده از خدمات اسنپ‌باکس کاربران می‌پذیرند که در حین سفر، اسنپ‌باکس را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاها و خدمات شخصی خود قرار ندهند و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران خودداری کنند.
۳-۱۱ کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌دارند که متن حریم خصوصی اسنپ را مطالعه کرده و مورد قبول آنها می‌باشد.
۳-۱۲ کاربران می‌پذیرند که اسنپ خدمات حمل و نقل شهری نیست بلکه تنها خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین کاربر سفارش دهنده و کاربر راننده و یا کاربر فروشنده، کاربر راننده و کاربر خریدار را به منظور توافق بر انجام حمل مرسوله فراهم می‌نماید. در خدمات اسنپ کاربر راننده مختار است یک درخواست حمل را بپذیرد یا رد کند، همچنین کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده مختار است پس از ارسال درخواست حمل مرسوله، مشخص شدن راننده و قبل از آغاز عزیمت راننده به نقطه مبدا، حمل را انجام دهد یا خیر. لذا هر توافق که کاربران انجام می‌دهند باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین کاربران در نظر گرفته شود و شرکت ضامن صلاحیت، رفتار و اعمال کاربران در مقابل یکدیگر نبوده و هیچ مسئولیت حقوقی و کیفری در این خصوص و اتفاقات در هنگام انتقال نخواهد داشت.
۳-۱۳ خدمات اسنپ‌باکس ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و شرکت اسنپ مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.
۳-۱۴ صرف نظر از عدم امکان استفاده از کد کاربری برای اشخاص ثالث و از آنجایی که ممکن است از طریق حساب کاربری کاربر سفارش دهنده، کاربر فروشنده یا کاربر خریدار اشخاص دیگری به غیر از کاربر مربوطه از خدمات اسنپ‌باکس استفاده نمایند، مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتبه و همچنین هر گونه مسئولیت قانونی ایشان نسبت به کاربر راننده و شرکت متوجه کاربر مربوطه می‌باشد و بدین ترتیب کاربر مذکور و اشخاص ثالث استفاده کننده نسبت به شرکت و سایر مراجع قانونی دارای مسئولیت تضامنی می‌باشند.
ماده ۴ – هزینه‌ها و پرداخت
۴-۱- کاربر سفارش دهنده، کاربر فروشنده و کاربر خریدار می پذیرند امکان استرداد هزینه‌هایی که به شرکت می‌پردازند وجود ندارد.
۴-۲- کاربر سفارش دهنده، کاربر فروشنده و کاربر خریدار می‌پذیرند هزینۀ خدمات از طرف شرکت مشخص می‌شود و پس از استفاده از خدمات اعتراضی نسبت به هزینۀ آن نمی‌توانند داشته باشد. بدیهی است از آنجایی که کاربر سفارش دهنده و کاربر فروشنده مجاز به عدم پذیرش هزینه اعلام شده از سوی شرکت می‌باشند، در صورت قبول، متعهد به پرداخت آن می‌باشند و به همین منظور کاربر مذکور با قبول این شرایط و مقررات به شرکت اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبۀ شرکت را از محل اعتبار کاربری خود، اعطا می‌نماید.
۴-۳- پرداخت هزینۀ خدمات فقط از طریق روش‌هایی که توسط اسنپ مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری اسنپ، پرداخت اینترنتی و یا از طریق USSD برای افزایش اعتبار و پرداخت نقدی به راننده.
۴-۴- کاربران می‌پذیرند هزینۀ خدمات ارائه و اعلام شده از سوی شرکت، ممکن است بسته به ویژگی‌های خدمات ارائه شده از جمله نوع خدمات، زمان خدمات، مدت زمان تخمینی جهت ارایه خدمات، مکان خدمات (مبدا، مقصد یا مسافت مسیر حمل) و یا عوامل دیگر متغیر باشد. در هر صورت رقم اعلام شده از سوی شرکت بر اساس استانداردهای موجود و صلاحدید شرکت تعیین گردیده است و در صورت پذیرش از سوی کاربران، نامبردگان حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی دراین خصوص نخواهند داشت.
۴-۵- کاربر سفارش دهنده و کاربر فروشنده می‌پذیرند که باید هزینۀ حمل مرسوله را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامۀ اسنپ جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید، به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامۀ اسنپ یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق نرم‌افزار فراهم نشود، کاربر سفارش دهنده و کاربر فروشنده همچنان موظف به پرداخت هزینۀ حمل مرسوله خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده با مرکز تماس شرکت یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده به هر دلیلی از جمله مشکلات نرم‌افزار پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ را از اعتبار نامبرده در اسنپ کسر کند.
۴-۶- کاربر سفارش دهنده و کاربر فروشنده می‌پذیرند هیچوقت درخواست اسنپ‌باکس ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات اسنپ‌باکس را داشته باشد. کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده اگر پس از ارسال درخواست، پذیرش آن و تحویل مرسوله توسط یک کاربر راننده، درخواست را لغو کند، یا پس از پذیرش در مکان مشخص شده به عنوان مبدا تعیین شده در زمان مشخص جهت تحویل مرسوله حضور پیدا نکند، وی متعهد به پرداخت مبلغ مورد قبول مذکور می‌باشد و یا شرکت مجاز خواهد بود نسبت به کسر و برداشت مبلغ مذکور از محل اعتبار وی اقدام نماید.
۴-۷- کاربر سفارش دهنده و کاربر فروشنده می‌پذیرند هر گونه تخریبی که در موتورسیکلت راننده در نتیجۀ استفاده از خدمات با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعمیر، شست و شو و غیره به عهدۀ وی خواهد بود. در چنین مواردی شرکت حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب اسنپ کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده کسر یا از وی وصول کند. در صورتی که اعتبار موجود نزد اسنپ به میزان خسارات وارده و هزینه‌های مترتب بر آن نباشد، کاربر راننده و یا شرکت مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهد بود.
۴-۸- کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده، بسته به مورد مسئول پرداخت هزینۀ حمل مرسوله از مبدا به مقصد به طرق تعیین شده در اپلیکیشن اسنپ می‌باشد.
۴-۹- – هزینۀ حمل کالا بایستی توسط کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده، بسته به مورد پرداخت گردد مگر این که کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده از کاربر راننده تقاضا نماید که هزینۀ حمل کالا که توسط اپلیکیشن اسنپ تعیین گردیده را از تحویل گیرنده یا کاربر خریدار دریافت نماید. در صورت عدم پرداخت وجه توسط تحویل گیرنده یا کاربر خریدار مسئولیت آن بر عهدۀ کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده خواهد بود.
ماده ۵ – مسئولیت اسنپ
۵-۱- شرکت با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس ۲۴ ساعته، واحد رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات اسنپ‌باکس بین کاربران، و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.
۵-۲- شرکت با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.
۵-۳- شرکت تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می نماید اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن ‌همراه و غیره ) نخواهد داد.
۵-۴- تمامی اطلاعات کاربران بعنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، شرکت مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.
۵-۵- چنانچه هر یک از کاربران اسنپ‌باکس در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس ۲۴ ساعته و واحد رسیدگی به شکایات شرکت مطرح و شرکت پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.
۵-۶- جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات اسنپ‌باکس، استفاده از نرم‌افزار‌های سفارش دهنده و راننده و سرویس فروش کالا، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط شرکت در نرم‌افزار قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات اسنپ‌باکس آشنا شوند. همچنین همکاران ما در مرکز تماس به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران هستند.
۵-۷- مسئولیت اسنپ فقط در فرضی است که کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده از طریق اپلیکیشن اسنپ درخواست حمل ارسال کرده است و کاربر راننده نیز این درخواست را پذیرفته است. لذا اگر کاربر راننده و کاربر سفارش دهنده یا کاربر راننده و کاربر فروشنده که در اپلیکیشن اسنپ ثبت نام کرده‌اند خارج از اپلیکیشن با یکدیگر بر انجام حمل توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.
ماده ۶ – مسئولیت کاربران
۶-۱- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام سفر) و قوانین مدنی (ورود خسارت به مرسولات کاربر سفارش دهنده، کاربر فروشنده یا اشخاص ثالث) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و شرکت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع صالح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی خود بعمل آورد.
۶-۲- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و شرکت حق غیر فعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه نامبردگان را جهت مطالبۀ خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.
۶-۳ کاربر راننده متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی استفاده کند که توسط اسنپ‌باکس تهیه و در اختیار او گذاشته شده است . مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران سفارش دهنده، کاربران فروشنده و کاربران خریدار و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر راننده بوده و در صورت لزوم شرکت به قطع خدمات با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به شرکت خواهد بود.
۶-۴- کاربر راننده متعهد به بیمه نمودن موتور سیکلت می‌باشد تا در صورت بروز خسارات به اشخاص ثالث جبران خسارات از طریق شرکت بیمه گر میسر باشد.
۶-۵- کاربر راننده در زمان استفاده از خدمات شرکت و انجام حمل بر اساس آن حق جابجائی اشخاص و مسافر را چه بصورت رایگان و چه با وصول کرایه با موتور سیکلت خود ندارد. در صورت تخلف، علاوه بر اعمال ضمانت اجراهای قراردادی علیه کاربر توسط شرکت، کلیه مسئولیت‌های ناشی از جابجایی مسافر بر عهدۀ شخص کاربر راننده بوده و در این خصوص مسئولیتی متوجه شرکت نمی‌باشد.
ماده ۷ – شرایط حمل مرسوله
۷-۱- کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده ملزم و متعهد می‌باشد که مشخصات کامل مرسوله شامل ارزش ریالی آن و نشانی دقیق گیرندۀ مرسوله یا کاربر خریدار را در سامانۀ اسنپ و در زمان ثبت درخواست وارد نماید و در صورتیکه حمل مرسوله نیاز به بسته بندی خاصی داشته باشد انجام بسته بندی با کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده می‌باشد و در صورت عدم رعایت این بند کلیه مسئولیت‌های ناشی از عدم ارائه اطلاعات صحیح یا کامل برعهدۀ کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده خواهد بود.
۷-۲- کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده نباید مرسولات خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران که از جمله عبارت است از مرسولۀ ممنوعه، مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد شیمیائی توهم زا، مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش زا و سوختنی، مواد و وسایل رادیواکتیو و بارهای با حجم و ابعاد بیشتر از مقررات شرکت را جهت حمل به کاربر راننده تحویل دهد و در صورت اطلاع، کاربر راننده مکلف به اعلام مراتب به شرکت و مراجع انتظامی می‌باشد. ضمنا هر گونه مسئولیت حقوقی و جزایی از این جهت متوجه کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده خواهد بود. چنانچه کاربر راننده جا به جایی چنین مرسولاتی را بر عهده بگیرد، شرکت ضمن لغو عضویت وی حق پیگیری از طریق مراجع قضایی را خواهد داشت.
۷-۳- مرسولۀ کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده باید متناسب با جعبۀ موتورسیکلت بوده به نحوی که متعارف محسوب و ابعاد، حجم، وزن، خطرناک بودن، و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانۀ سازندۀ موتور سیکلت تعیین شده باشد و حمل بار بدون توجه به ظرفیت موتور از نظر شرکت تخلف محسوب می‌شود.
۷-۴- مرسولۀ کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده باید حداکثر ۲۵ کیلوگرم و حداکثر ابعاد ۴۵*۴۵*۴۵ باشد.
۷-۵- کاربر راننده پس از اعلام قبولی تقاضای کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده ملزم به انجام سرویس تا رسیدن به مقصد می‌باشد مگر در موارد ضروری و با عذر موجه که در این خصوص می‌بایست کاربر راننده شرکت را نسبت به عذر موجه خود و ادامه سرویس توسط شخص دیگر که شرکت معرفی خواهد کرد، مطلع نماید.
۷-۶- پذیرش مرسوله از اشخاص ثالث که در اپلیکیشن اسنپ‌باکس به عنوان کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده تعریف نشده‌اند ممنوع است و کاربر راننده حق دریافت و تحویل مرسوله را نخواهد داشت. در صورت عدم رعایت، تمام مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ کاربر راننده می‌باشد و از این جهت هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود و شرکت حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف نماید.۷-۷- پذیرش مرسوله از اشخاص زیر ۱۸ سال ممنوع است و کاربر راننده حق دریافت و تحویل مرسوله را نخواهد داشت. در صورت پذیرش، تمام مسئولیت‌های ناشی از این تخلف بر عهدۀ کاربر راننده می‌باشد.
۷-۸- کاربر راننده متعهد و مکلف می‌باشد در زمان تحویل مرسوله به گیرنده ثبت شده در اپلیکیشن یا کاربر خریدار، امضاء و تائیدیۀ نامبرده را نسبت به تحویل صحیح و سالم مرسوله اخذ نماید و گیرندۀ مرسوله یا کاربر خریدار نیز در صورت تحویل مرسوله ملزم به امضاء و تائید به تحویل صحیح و سالم بودن مرسوله می‌باشد. . پرداخت هرگونه خسارت وارد شده به مرسوله، منوط به اعلام خسارت در زمان تحویل مرسوله است. گیرندۀ مرسوله یا کاربر خریدار باید بسته ارسالی را در زمان دریافت، بررسی و سپس امضای دریافت مرسوله را بر روی اپلیکیشن ثبت کند. بعد از دریافت امضاء، شرکت هیچ مسئولیتی در قبال اعلام خسارت بر عهده ندارد. در صورت عدم تمایل تحویل گرفتن مرسوله توسط گیرنده ثبت شده در اپلیکیشن در مقصد یا کاربر خریدار به هر دلیلی اعم از دیر رسیدن مرسوله، ورود خسارت به آن، باز شدن مرسوله و غیره و یا عدم شناسایی گیرنده یا کاربر خریدار در آدرس اعلامی کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده، کاربر راننده ملزم به مطلع نمودن شرکت از این موضوع و بازگرداندن مرسوله به کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده با هماهنگی شرکت و در صورت عدم پذیرش کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده ملزم به نگهداری آن در نزد خود در ظرف یک هفته و پس از آن تحویل به شرکت تا تعیین تکلیف نهایی توسط واحد پاسخگوئی به شکایات شرکت یا مراجع ذیصلاح دیگر می‌باشد. مخارج و هر نقص و عيب به عهدۀ کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده خواهد بود و در این خصوص هر گونه ادعایی نسبت به عدم تحویل مرسوله توسط کاربر راننده و شرکت از جانب گیرندۀ مرسوله، سفارش دهنده و یا کاربر فروشنده و کاربر خریدار مردود و غیر قابل استماع می‌باشد.
۷-۹- کاربر راننده مکلف به بررسی مرسوله مطابق با سفارش ثبت شده در اپلیکیشن اسنپ در زمان تحویل آن از کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده می‌باشد و پذیرش مرسوله توسط کاربر راننده دلیل بر مجاز بودن محتویات آن و استاندارد بودن برای حمل با موتور سیکلت می‌باشد و چنانچه در زمان حمل به عللی خارج از ارادۀ کاربر راننده مانند توقف و بررسی توسط مرجع انتظامی، افتادن اتفاقی بار و مشخص شدن محتویات آن یا غیره کاربر راننده متوجه خلاف قانون بودن مرسوله و نقض تعهدات کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده از مقررات و شرایط این سند گردد، مکلف به قطع و لغو حمل مرسوله و اعلام مراتب به شرکت و بنا به مورد به مرجع انتظامی می‌باشد.
۷-۱۰- چنانچه مرسوله به نحوی بسته بندی گردیده که محتویات آن قابل رویت نباشد کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده مکلف است در سامانۀ اسنپ محتویات مرسوله را ثبت کرده و مسئولیت ناشی از اظهارات خود را بر عهده گیرد. شرکت در قبال محتوای غیر قابل رویت مرسوله‌ها هیچ مسئولیتی ندارد و هر گونه مسئولیت ناشی از ارسال بسته‌های حاوی اقلام مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، بر عهدۀ کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده و پاسخگویی در قبال آن در کلیه مراجع اداری، انتظامی و قضایی مستقیما به عهدۀ ایشان است. همچنین کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده باید خساراتی که به سبب این امر به شرکت وارد شده است را نیز جبران نماید.
۷-۱۱- جهت ارسال مرسوله‌هایی که نیاز به احراز هویت گیرنده مرسوله یا کاربر خریدار باشد، لازم است کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده در سامانۀ اسنپ این موضوع را متذکر شود. در غیر این صورت شرکت مسئولیتی در قبال احراز هویت گیرنده مرسوله یا کاربر خریدار در آدرس اعلام شده ندارد.
۷-۱۲- کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده متعهد می‌باشد در صورت داشتن بار نامتعارف و هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر، موضوع را قبل از توافق بر حمل مرسوله به کاربر راننده اعلام کند. در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست سفارش دهنده یا کاربر فروشنده و عزیمت کاربر راننده به نقطه مبدا، کاربر راننده مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام سفر) بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده و هزینۀ سفر برعهدۀ کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده است.
۷-۱۳- کاربر راننده متعهد می‌گردد با رعایت کامل امانت داری و در اسرع وقت مرسوله را به گیرنده یا کاربر خریدار برساند.
۷-۱۴- چنانچه کاربر سفارش دهنده یا تحویل گیرنده بخواهد مرسوله دریافتی به آدرس مبدا بازگردد بایستی به وسیله حساب کاربری خود از طریق سامانۀ اسنپ و پرداخت هزینه اقدام نماید و کاربر راننده هیچ مسئولیتی در جهت بازگرداندن مرسوله به مبدا ندارد.
۷-۱۵- بارگیری و تخلیه مرسوله در سرویس وانت اسنپ‌باکس به جز در سفارشات اسنپ مارکت بر عهده مشتری می باشد.
ماده ۸ – جبران خسارت
۸-۱- شیوۀ جبران خسارت به این صورت است که اگر مرسوله به طور کامل از بین رفته باشد معادل ارزش اظهار شده بسته در هنگام ثبت سفارش، خسارت پرداخت خواهد شد و اگر خسارت جزئی باشد پرداخت خسارت متناسب با آسیب وارد شده خواهد بود.
۸-۲- پرداخت خسارت فقط در صورت احراز آسیب فیزیکی ناشی از حمل نامناسب مرسوله صورت می‌گیرد.
۸-۳- چنان چه تلف یا نقص مرسوله ناشی از عیب ذاتی کالا یا سایر عیوبی که هیچ ارتباطی با حمل آن نداشته یا مستند به کاربر سفارش دهنده، کاربر فروشنده، کاربر خریدار يا گیرنده ويا ناشي از تعليماتي بوده كه يكي ازآنها داده‌اند یا بسته بندی نادرست کاربر سفارش دهنده یا کاربر فروشنده و یا مرسوله ‌های نا متناسب برای حمل با موتور سیکلت و یا مرسوله های سریع الفساد باشد، شرکت هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
۸-۴- اگر بسته بندي عيب ظاهري داشته وکاربر راننده موتور سیکلت مرسوله را بدون قيد عدم مسئوليت قبول كرده باشد شخصا مسئول آن خواهد بود و شرکت از این جهت هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
۸-۵- چنان چه تلف، نقص یا سرقت مرسوله ناشی از تقصیر یا قصور کاربر راننده باشد مسئولیت تماما متوجه کاربر راننده بوده و کاربر راننده ملزم به جبران خسارت وارده به شرکت بوده و شرکت حق لغو عضویت وی را خواهد داشت.
۸-۶- شرکت در قبال پرداخت خسارت برای مرسوله‌هایی که ارزش آن‌ها اظهار نشده باشد هیچ مسئولیتی ندارد.
۸-۷- پرداخت خسارت به بسته‌هایی که محتوای آن ها قابل رویت نیست فقط در صورت وجود علائم ضربه و آسیب فیزیکی به بسته بندی قابل پرداخت است.
ماده ۹- سرویس «فروش کالا» در اسنپ‌باکس
۹-۱- کاربر فروشنده موظف است کلیه اطلاعات مربوط به خود شامل شماره ملی، آدرس دقیق به همراه نمایش موقعیت صحیح مبدأ و شماره شبای حساب بانکی خود جهت تسویه‌حساب را در سامانه ثبت نماید. مشخصات و شماره ملی کاربر فروشنده باید با مشخصات صاحب حساب بانکی اعلام‌شده جهت تسویه‌حساب مطابقت داشته باشد. در غیر اینصورت اسنپ‌باکس قادر به تسویه‌حساب با کاربر فروشنده نخواهد بود.
۹-۲- کاربر فروشنده موظف است نام و نام خانوادگی کاربر خریدار، شماره تلفن همراه و نشانی دقیق وی را در قسمت مربوط به کاربر خریدار ثبت نماید.
۹-۳- کاربر فروشنده موظف است متناسب با نوع کالای ارسالی، وسیله حمل و نقل را انتخاب کند. چنانچه وسیله نقلیه متناسب با نوع کالا انتخاب نشود و کاربر راننده به مبدأ رسیده باشد، کاربر فروشنده موظف است هزینه معطلی کاربر راننده را پرداخته و برای مرسوله خود درخواست جدید و متناسب با نوع مرسوله ثبت نماید.
۹-۴- کاربر فروشنده موظف است ارزش ریالی کالای ارسالی را در سامانه ثبت کند. لینک پرداخت برای کاربر خریدار منطبق با ارزش ثبت‌شده در سامانه ساخته می‌شود. چنانچه در زمان ثبت ارزش کالا، اشتباهی رخ دهد؛ کاربر فروشنده موظف است آن را به پشتیبانی اعلام نماید. تغییر مبلغ ثبت‌شده به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست.
۹-۵- کاربر فروشنده می‌تواند گزینه پرداخت نقدی هزینه سفر در مقصد توسط کاربر خریدار را انتخاب نماید که در این صورت کاربر خریدار تنها می‌تواند هزینه ارسال را به صورت نقدی به کاربر راننده پرداخت کند.
۹-۶- کاربر فروشنده متعهد می¬گردد تنها اقدام به ارسال کالاهای مجاز و قانونی نماید و از ارسال کالاهای ممنوعه مندرج در شرایط و قوانین و مخالف با قوانین جمهوری اسلامی ایران خودداری نماید. چنانچه مشخص شود که کالای ارسال شده غیر مجاز و غیر قانونی است، کاربر راننده تعهدی در رساندن آن به مقصد ندارد. به محض اطلاع، کاربر راننده کالای غیر مجاز را جهت اعلام به مراجع قضایی به دفتر اسنپ‌باکس منتقل خواهد کرد. در این حالت کلیه مسئولیت‌های ناشی از آن بر عهده کاربر فروشنده است. کاربر فروشنده علاوه بر هزینه سفر، موظف است کلیه خسارت‌های مادی و معنوی وارده به اسنپ‌باکس را جبران نماید.
۹-۷- کاربر فروشنده موظف است کالای خود را در زمان تحویل به کاربر راننده به رؤیت کامل وی برساند و آن را در بسته‌بندی و لفاف متناسب با نوع و کیفیت کالا بسته‌بندی نموده و سپس به کاربر راننده تحویل دهد. چنانچه کاربر فروشنده، کالا را به رؤیت کاربر راننده نرساند و آن را بسته‌بندی شده به کاربر راننده تحویل دهد، هیچ‌گونه ادعایی مبنی بر وارد آمدن آسیب و خسارت به کالا، پذیرفته نخواهد بود و اسنپ‌باکس هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد. چنانچه کاربر خریدار از پذیرش مرسوله خودداری کند، کالا به همان ترتیب به مبدأ بازگردانده می‌شود. در هر حال کاربر فروشنده موظف به پرداخت هزینه سفر ارسال کالا و بازگشت کالا به مبداء خواهد بود.
۹-۸- کاربر فروشنده موظف است هماهنگی‌های لازم را جهت اطلاع‌رسانی زمان ارسال مرسوله به کاربر خریدار انجام دهد. درصورتی که کالا در زمان و ساعتی ارسال شود که کاربر خریدار در مقصد حضور ندارد و جهت تحویل گرفتن کالا حاضر نشود، کلیه مسئولیت‌های ناشی از برگشت مرسوله به مبدأ و هزینه معطلی کاربر راننده بر عهده کاربر فروشنده خواهد بود.
۹-۹- چنانچه هزینه سفر بر عهده کاربر خریدار باشد و کاربر خریدار از پرداخت خودداری نماید، کاربر فرشنده موظف است علاوه بر هزینه سفر و هزینه معطلی کاربر راننده در مقصد، هزینه بازگشت مرسوله را با هماهنگی پشتیبانی به کاربر راننده پرداخت نماید.
۱0-۹- اسنپ‌باکس با همکاری شرکت «تومن»، مبلغ پرداخت شده توسط کاربر خریدار را روز کاری بعد و حداکثر تا ساعت ۲۴ همان روز، به حساب بانکی کاربر فروشنده (بر اساس شماره شبای وارد شده توسط کاربر فروشنده) انتقال خواهد داد. لازم به ذکر است در صورتیکه خریدی بعد از ساعت ۲۲:۴۵ صورت بگیرد، مبلغ این خرید دو روز کاری بعد (به جای روز کاری بعد) به حساب کاربر فروشنده واریز خواهد شد.
۹-۱۱- اسنپ‌باکس هیچ‌گونه مسئولیتی در مراودات مالی میان کاربر خریدار و کاربر فروشنده ندارد. چنانچه کاربر خریدار، کالا را منطبق با سفارش خود نداند و از پذیرش آن خودداری نماید، کالا توسط کاربر راننده به مبدأ بازگردانده شده و کاربر فروشنده متعهد است هزینه ارسال کالا به مقصد و هزینه بازگشت آن به مبدأ را پرداخت نماید. چنانچه کاربر فروشنده مجدداً از کاربر راننده درخواست ارسال مرسوله داشته باشد، موظف است تا درخواست جدیدی در سامانه ثبت کند.
۹-۱۲- اسنپ‌باکس ارزش کالا را تنها به صورت اعتباری دریافت می‌کند و کاربران راننده مجاز به دریافت ارزش نقدی مرسوله نیستند. کاربران راننده تنها مجاز به دریافت هزینه سفر به صورت نقدی در مقصد خواهند بود.
۹-۱۳- چنانچه اطلاعات شبای ثبت‌شده در سامانه با اطلاعات حساب کاربر راننده منطبق نباشد، اسنپ‌باکس تعهدی در واریز مبالغ دریافت‌شده به حساب بانکی اعلام شده ندارد. کاربر راننده موظف است نسبت به اصلاح آن اقدام و مجدداً درخواست تسویه‌حساب را ثبت نماید.
۹-۱۴- پس از دریافت کالا توسط کاربر خریدار، اسنپ‌باکس هیچ‌گونه مسئولیتی در زمینه کالای ارسال‌شده ندارد. ادعای مربوط به عدم تطبیق مرسوله با مشخصات مورد درخواست کاربر خریدار، شکستگی، خرابی و یا هر نوع آسیبی به کالا بعد از تحویل گرفتن کالا توسط کاربر خریدار و پایان سفر، غیر قابل بررسی است و کاربران فروشنده و کاربران خریدار با آگاهی نسبت به این موضوع، سرویس «فروش کالا» را انتخاب نموده‌اند.
۹-۱۵- اسنپ‌باکس هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص کالاهایی که در اثر اشتباه کاربر فروشنده در ثبت مشخصات کاربر خریدار، به آدرس یا فرد دیگری تحویل داده شده‌اند، ندارد.
۱۶-۹- اسنپ‌باکس تعهدی در پذیرش کالاهایی که به گزارش کاربر راننده در هنگام تحویل گرفتن آسیب و یا هرگونه خسارتی دیده است، ندارد.
۹-۱۷- کاربر خریدار کالای خریداری‌شده را بر اساس اعتماد و اعتبار کاربر فروشنده خریداری می‌کند و با آگاهی از عدم مسئولیت اسنپ‌باکس در مقابل کیفیت کالا، مرسوله و یا عدم تطابق با نمونه درخواست‌شده، کالا را دریافت می‌نماید.
۹-۱۸- کاربر خریدار برای پرداخت قیمت ریالی کالا باید اطمینان حاصل کند که به هیچ‌گونه فیلترشکنی متصل نیست. در صورت ورود به درگاه با فیلترشکن و کسر مبلغ به صورت اشتباه، اسنپ‌باکس مسئولیتی ندارد.
۹-۱۹- کاربر خریدار موظف است پس از رسیدن کاربر راننده به مقصد و مطابقت مرسوله با کالای خریداری‌شده، اقدام به پرداخت ارزش ریالی کالا نماید. چنانچه زودتر اقدام به پرداخت کرده و در نهایت کالا منطبق با سفارش نباشد، اسنپ‌باکس مسئولیتی در بازپرداخت مبلغ پرداخت‌شده ندارد و کاربر خریدار می‌تواند برای هر گونه ادعای احتمالی به کاربر فروشنده مراجعه نماید.
۹-۲0- چنانچه کاربر فروشنده هزینه سفر را بر عهده کاربر خریدار و در مقصد انتخاب کرده باشد، کاربر خریدار موظف به پرداخت هزینه سفر به همراه ارزش ریالی مرسوله است و چنانچه از پرداخت آن خودداری نماید، کاربر راننده مسئولیتی در قبال تحویل کالا به خریدار ندارد. در این حالت کالا به مبدأ بازگردانده خواهد شد.
۲۱-۹- کاربر راننده بعد از تطبیق مشخصات کاربر خریدار با اطلاعات ثبت‌شدۀ دریافت‌کننده و پس از پرداخت ارزش ریالی کالا و هزینه سفر، موظف به تحویل کالا است. چنانچه اطلاعات فرد دریافت‌کننده منطبق با مشخصات ثبت‌شده در سامانه نباشد، کاربر راننده مجاز به تحویل مرسوله به او نیست و مرسوله با هماهنگی کاربر فروشنده و پشتیبانی به مبدأ بازگردانده می‌شود.
۹-۲۲- چنانچه کاربر خریدار هزینه را پرداخت نکرده باشد، کاربر راننده متعهد است تنها به مدت ۱۰ دقیقه منتظر بماند. چنانچه انتظار کاربر راننده بیش از این مدت طول بکشد، هزینه معطلی با توجه به قوانین هزینه معطلی به هزینه سفر اضافه خواهد شد. بعد از سپری شدن ۱۵ دقیقه، کاربر راننده می‌تواند کالا را بعد از هماهنگی با پشتیبانی به مبدأ بازگرداند. در این صورت پرداخت هزینه حمل کالا از مبدأ به مقصد و برعکس به علاوه هزینه معطلی بر عهده کاربر فروشنده خواهد بود.
۹-۲۳- کاربر راننده تحت هیچ شرایطی امکان دریافت نقدی ارزش مرسوله را ندارد و تنها می‌تواند هزینه سفر را به صورت نقدی در مقصد دریافت کند. در صورتی که کاربر راننده با هماهنگی کاربر فروشنده و بدون اطلاع شرکت، اقدام به دریافت ارزش کالا به صورت نقدی نماید، اسنپ‌باکس هیچ مسئولیتی در قبال هزینه دریافت‌شده ندارد و عواقب ناشی از آن بر عهده کاربر فروشنده و کاربر راننده خواهد بود.
۹-۲۴- کاربر راننده می‌تواند از حمل کالایی که متناسب با وسیله نقلیه وی انتخاب نشده، خودداری نماید. در چنین حالتی کاربر فروشنده موظف به پرداخت هزینه معطلی کاربر راننده است.
۹-۲۵- تا زمانی که در مقصد، هزینه کالا پرداخت نشود، کاربر راننده امکان ثبت کردن پایان سفر در سامانه را ندارد. چنانچه بعد از سپری شدن ۱۵ دقیقه، کاربر خریدار ارزش ریالی مرسوله را پرداخت نکند، کاربر راننده مرسوله را به مبدأ بازگردانده و پس از تحویل مرسوله به کاربر فروشنده، دریافت هزینه ارسال مرسوله به مقصد، بازگشت آن به مبدأ و هزینه معطلی، اتمام سفر را در سامانه ثبت می‌نماید.
۹-۲۶- کاربر راننده تعهدی در رساندن مرسولات غیرقانونی و غیرمجاز به مقصد ندارد و چنانچه در هر مرحله از سفر متوجه شود که مرسوله غیرمجاز است، موظف است جهت اعلام به مراجع قضایی و انتظامی ، آن را به دفتر اسنپ‌باکس منتقل نماید.
۹-۲۷- چنانچه کاربر راننده در مبدأ متوجه شود که کالا شکسته یا آسیب دیده است، ابتدا به کاربر فروشنده گوشزد کرده تا آن را تعویض نماید؛ چنانچه کاربر فروشنده همچنان بر ارسال همان کالا اصرار داشته باشد، کاربر راننده نباید کالا را جهت ارسال قبول کند و موظف است موضوع را به پشتیبانی اعلام نموده تا تکلیف آن مشخص شود.
۲۸-۹- کاربران فروشنده و کاربران خریدار که از سرویس «فروش کالا» استفاده می‌کنند، با انتخاب گزینه «فروش کالا» تعهد می‌دهند که با آگاهی و اطلاع از کلیه قوانین و مقررات بالا و با علم به این موضوع که اسنپ‌باکس حق تغییر قوانین، مقررات و تعهدات طرفین را در هر زمان دارد، متقاضی استفاده از این خدمات هستند. ادعای عدم اطلاع از قوانین و تعهدات طرفین تحت هیچ شرایطی از کاربران فروشنده و کاربران خریدار پذیرفته نمی‌شود.
ماده ۱۰ – موارد فنی
۱۰-۱- کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای اسنپ شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.۱۰-۲- کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات اسنپ را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار اسنپ یا در روش ارائۀ خدمات اسنپ‌باکس تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
۱۰-۳- کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
۱۰-۴- کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانۀ اسنپ یا سامانه‌های مرتبط با اسنپ انجام دهند.
ماده ۱۱ – محتوای تولید شده توسط کاربران
۱۱-۱- اسنپ ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و غیره) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهند بود. اما با ثبت آنها در خدمات‌های مرتبط به اسنپ کاربران این حق را به اسنپ می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین اسنپ مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص یا شرکت‌های دیگر منتقل کند.
ماده ۱۲ – قطع خدمات
۱۲-۱- در صورت تخلف کاربران از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و شرایط این سند و هر اعمال و رفتاری که حضور یک کاربر (راننده، سفارش دهنده، فروشنده و خریدار) را برای شرکت، سایر کاربران و اشخاص ثالث خطرناک نماید و یا مطلوب نباشد، شرکت طبق صلاحدید و تشخیص خود نسبت به حذف دسترسی کاربر مذکور از خدمات شرکت اقدام خواهد نمود. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
ماده ۱۳ – توافق از راه دور
۱۳-۱- کاربران توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به اسنپ، از طریق سامانه اسنپ‌باکس بعمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.
۱۳-۲- مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربران برعهدۀ نامبردگان بوده و کاربران ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است
۱۳-۳- کاربران می‌پذیرند هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف اسنپ به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
۱۳-۴- کاربران با عضویت در خدمات اسنپ قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.
ماده ۱۴ – تصدیقات قراردادی
۱۴-۱- کاربر راننده در کمال صحت عقل و اراده اقرار می‌نماید واجد تمامی شرایط قانونی و قراردادی نسبت به استفاده از خدمات شرکت به منظور انجام موضوع قرارداد از جمله عدم سوء پیشینه، عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی و همچنین عدم استعمال و مصرف آنها بوده و همچنین کاربران اقرار می‌نمایند کلیه اظهارات، اعلامات، تائیدیه‌ها و محتویات و مندرجات اسناد و مدارک ارائه شده و اطلاعات اعلامی به شرکت و هر آنچه که در آینده اعلام و ارائه می‌گردد منطبق با واقع و حقیقت می‌باشد. در صورتیکه به هر دلیل اعم از اعلام مراجع و اشخاص خلاف اظهارات کاربران اعلام یا احراز گردد، شرکت محق می‌باشد ضمن غیر فعال نمودن دائمی کاربر خاطی و به جهت تخلف نامبرده از موارد فوق نسبت به مطالبۀ مبلغ ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال بعنوان خسارت و وجه التزام این شرایط و مقررات اقدام نماید. وصول تمام یا قسمتی از خسارت و وجه التزام فوق از اعتبار ریالی کاربر نزد شرکت بلامانع می‌باشد.