سیاست حریم خصوصی اسنپ باکس

شرکت اطلس نگار آفتاب گستر ، با نام تجاری اسنپ باکس ، به منظور تسهیل در فرآیند جابجایی مرسوله ، بستری برای درخواست موتور ، وانت ، کامیون ، خودرو فراهم کرده است. انجام این ماموریت نیازمند جمع آوری و پردازش اطلاعات شخصی و مکانی و به اشتراک گذاری برخی از این اطلاعات است. سند «سیاست حریم خصوصی» در راستای پایبندی به شفافیت و به منظور آگاهی و شناخت کاربران از نحوه انجام این فعالیت تدوین شده و مشتمل بر موارد زیر است.

 1. کدام اطلاعات جمع آوری می شود

  کاربران مشتری و پیک اسنپ باکس اطلاعاتی را به صورت مستقیم در فرایند ثبت نام یا ایجاد حساب کاربری ثبت می کنند. همچنین اطلاعاتی به تناسب نوع سرویس مورد استفاده ( پیک ، اسباب کشی و .. )، تماس با پشتیبانی، تماس با 02196642 و استفاده از راهکارها و قابلیت های درون برنامه ثبت می شوند. برخی از اطلاعات به فراخور استفاده از اپلیکیشن ایجاد می شوند. برخی از اطلاعات نیز از دستگاه تلفن همراه و ارائه دهندگان اینترنت جمع آوری می شوند. جزییات این اطلاعات در ادامه ذکر شده است:

  الف - اطلاعاتی که توسط کاربر ثبت می‌شود:

  حساب کاربری مشتری

  نام و نام‌خانوادگی، شماره تلفن همراه، آدرس ایمیل، آدرس، کد پستی در هنگام ثبت‌نام دریافت می‌شود. در این بخش فقط درج نام و نام‌خانوادگی و شماره تلفن همراه الزامی است.

  حساب کاربری پیک

  شماره تلفن همراه، کد ملی، نام پدر، عکس سلفی پیک، تصویر گواهینامه، کارت/سند مالکیت وسیله نقلیه، بیمه‌نامه یا کد یکتای بیمه، عکس پیک و عکس نمونه امضای پیک در هنگام ثبت‌نام دریافت می‌شود. تمامی این موارد الزامی هستند.

  از پردازش تصاویر ارسالی، نام و نام‌خانوادگی متقاضی، جنسیت، تاریخ تولد، نوع وسیله نقلیه، سال ساخت وسیله نقلیه، شماره پلاک، شماره شناسه وسیله نقلیه (VIN) و کد یکتای بیمه، تاریخ انقضای بیمه، تاریخ انقضای معاینه فنی، شماره گواهینامه رانندگی، نوع گواهینامه، تاریخ صدور گواهینامه و مدت زمان اعتبار گواهینامه استخراج می‌شود.

  ثبت بازخورد و امتیازدهی

  هنگام ثبت بازخورد و امتیازدهی به سفارش از سوی مشتری، تمام اطلاعات بازخورد و امتیاز برای پیگیری بیشتر و بهبود عملکرد کاربران پیک جمع‌آوری می‌شود.

  برقراری ارتباط با پشتیبانی

  هنگام برقراری تماس (تلفنی یا درون‌برنامه‌ای) مشتری و پیک با پشتیبانی، کلیه اطلاعات ارائه‌شده از فرد تماس‌گیرنده برای پیگیری و پاسخ‌دهی ثبت و نگهداری می‌شود. همچنین کلیه مکالمات صوتی صورت‌گرفته با مرکز تماس نگهداری می‌شود.

  آدرس‌های منتخب (حداقل به مدت 6 ماه)

  اطلاعات مرتبط با آدرس‌های منتخب ثبت‌شده از سوی مشتری -شامل نام، موقعیت مکانی و جزئیات آدرس- جهت مسیریابی پیک نگهداری می‌شود.

  اطلاعات بانکی

  اطلاعات بانکی پیک -شامل شماره شبا و شماره کارت بانکی- برای استفاده از خدمات مالی ثبت می‌شود.


  ب - اطلاعاتی که در صورت استفاده کاربران از سرویس ذخیره می‌شود

  اطلاعات مکانی

  برای استفاده از خدمات اسنپ‌باکس، دسترسی به اطلاعات مکانی پیک و مشتری ضروری است. متناسب با تنظیمات برنامه و مجوزهای دستگاه تلفن و متناسب با نوع استفاده از اسنپ‌باکس، اطلاعات مکانی زیر جمع‌آوری می‌شود:

  مشتری: موقعیت مکانی (GPS) مبداء و موقعیت مکانی مقصد ذخیره می‌شود.

  پیک: بازه‌های زمانی پذیرش سفارش، رسیدن به مبداء، دریافت مرسوله، رسیدن به مقصد و تحویل سفارش ذخیره می‌شود. همچنین موقعیت‌های مکانی مسیر از طریق اپلیکیشن پیک ذخیره می‌شود. هنگام فعال بودن اپلیکیشن اسنپ‌باکس، موقعیت مکانی پیک به منظور پیشنهاد سفارش جدید پایش می‌شود.

  تراکنش مالی

  هنگامی که کاربری اعتبار خود را در اسنپ‌باکس افزایش می‌دهد یا هزینه سفارش خود را از طریق درگاه بانکی پرداخت می‌کند، کلیه سوابق مربوط به تراکنش و پیگیری بانکی ذخیره می‌شود. با توجه به این که فرایند پرداخت و افزایش اعتبار از طریق درگاه‌های بانکی صورت می‌گیرد، اسنپ‌باکس در فرایند انتقال وجه و یا افزایش اعتبار از طریق کارت‌های بانکی هیچگونه دسترسی به اطلاعات کارت بانکی ندارد.

  پیک: کلیه اطلاعات تراکنش مالی مرتبط با تسویه حساب روزانه یا تسویه حساب آنی درآمد ذخیره می‌شود.

  اطلاعات دستگاه تلفن همراه

  اطلاعات اسباب‌کشی

  در صورت استفاده از سرویس اسباب‌کشی اسنپ‌باکس اطلاعات مربوط به کالاها اعم از نوع (کمد و یخچال)، تعداد، طبقات جابه‌جایی، تعداد کارگر ذخیره می‌شود.

  اطلاعات فروش کالا

  در صورت استفاده از سرویس فروش کالا، اطلاعات مربوط به نوع کالا، شماره فاکتور، مبلغ فاکتور و وضعیت پرداخت آن ذخیره می‌شود. در صورت استفاده از سرویس فروش کالا، اطلاعات مربوط به نام فروشگاه، شماره تماس فروشگاه، شماره شبای فروشگاه، شرح کالا، مبلغ کالا، نام خریدار، شماره تماس خریدار و وضعیت پرداخت فاکتور و همچنین اطلاعات مربوط به پیگیری پرداخت از طریق درگاه‌های پرداخت ذخیره می‌شود و اسنپ‌باکس هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات حساب و کارت بانکی فروشگاه یا خریدار ندارد.

 2. چه استفادهای از اطلاعات می‌شود

  از اطلاعات جمع‌آوری‌شده در اپلیکیشن اسنپ‌باکس به منظور اهداف زیر استفاده می‌شود:

  • ارائه و نگهداری و بهبود خدمات اسنپ‌باکس
  • برقراری ارتباط بین مشتری و پیک جهت تسهیل فرایند سفارش
  • ارائه خدمات پشتیبانی مناسب به مشتری و پیک در زمان مورد نیاز
  • حفظ امنیت و ایمنی شامل احراز هویت کاربران، بررسی سوابق رانندگان، سلامت و بیمه وسیله نقلیه
  • برقراری ارتباط با پیک و مشتری جهت اطلاع‌رسانی، کنترل کیفیت سرویس، بررسی شکایات و موارد مشابه
  • شخصی‌سازی سرویس برای مشتری و پیک شامل ارائه پیشنهادهای ویژه متناسب با هر کاربر
  • پاسخگویی به الزامات و موارد قانونی ابلاغ‌شده از نهادهای نظارتی و دولتی (صرفا با داشتن حکم قضایی)
 3. چه مدت اطلاعات نگهداری و حفاظت می‌شود

  اطلاعات کاربران اسنپ‌باکس تا زمانی که حساب کاربری‌شان در اپلیکیشن فعال باشد نگهداری می‌شود. اطلاعات مرسوله‌های ارسالی و کلیه تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته به منظور پاسخگویی به الزامات قانون‌های مالی کشور حداقل به مدت ۱۰ سال نگهداری می‌شود. در صورت درخواست حذف حساب کاربری مطابق با رویه حذف کاربری اقدام می‌شود. (طبق ماده ۳۲ قانون جرایم رایانه‌ایی شرکت موظف است داده‌های ترافیکی و اطلاعات کاربران را حداقل تا ۶ ماه پس از خاتمه اشتراک نگهداری کند)

 4. کدام اطلاعات به اشتراک گذاشته می‌شود

  فراجا

  به منظور تایید صلاحیت پیک‌ها، اطلاعات متقاضی عضویت در ناوگان اسنپ‌باکس در پرتال مشترک اسنپ‌باکس و پلیس اماکن فراجا بارگذاری می‌شود.

  در سفارش

  به منظور ارتباط موثر بین پیک و مشتری، اطلاعات فردی مشتری شامل نام و نام‌خانوادگی و شماره تلفن و موقعیت مبدأ و مقصد مشتری برای برقراری تماس و حضور در مبدأ در اختیار پیک قرار می‌گیرد. همچنین نام، نام‌خانوادگی، شماره تلفن پیک، عکس پیک، نوع پیک، پلاک وسیله نقلیه و موقعیت پیک برای هماهنگی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

  پرونده‌های قضایی

  در صورت صدور دستور مقام قضایی مبنی بر دریافت اطلاعات مشتری یا پیک -اعم از این که از سوی کاربر ایجاد یا به صورت خودکار جمع‌آوری شده باشد- فقط اطلاعات درخواستی (با رعایت حقوق شهروندی مصرح در قانون آیین دادرسی کیفری وقانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی) در اختیار مقام ذیربط قرار می‌گیرد.

 5. حقوق کاربران در برابر اطلاعاتشان

  اسنپ‌باکس راهکارهایی را فراهم آورده است تا مشتریان بتوانند به امکان ویرایش یا حذف اطلاعات شخصی خود دسترسی داشته باشند.

  تغییر مشخصات فردی

  مشتری می‌تواند در بخش اطلاعات کاربری نسبت به تغییر نام و نام‌خانوادگی و ایمیل و نشانی و کد پستی اقدام کند.

  تغییر اطلاعات بانکی

  در بخش مالی، کاربر پیک می‌تواند شماره شبای بانکی خود را تغییر دهد. خروج یا حذف حساب کاربری

 6. تغییرات سیاست حریم خصوصی

  این سند مبتنی بر قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و دستورالعمل بهبود حریم خصوصی کاربران مرکز ملی فضای مجازی مصوب دی ۱۴۰۲ است. در صورت بروز هرگونه تغییر، جزییات آن داخل اپلیکیشن به اطلاع کاربران رسانده می‌شود. این سند در بهمن ۱۴۰۲ بازنگری شده است.